Pogromcy baśni i legend | warsztaty interaktywne dla dzieci

Pogromcy baśni i legend | warsztaty interaktywne dla dzieci

Za oknami coraz ciemniej, coraz zimniej i mokro? Zafunduj swojemu dziecku kolorową zabawę z bohaterami polskich i światowych legend i baśni!

W Teatrze Soho startuje projekt dziecięcy wprowadzający małych widzów w świat literatury. W listopadzie i w grudniu odbędą się autorskie warsztaty Bartosza Mazura i Mikołaja Tabako zatytułowane „Pogromcy Baśni i Legend”. To cykl widowisk interaktywnych i spotkań warsztatowych przeznaczonych dla dzieci (5-12 lat) i ich rodziców, których tematem są stare podania, historie i legendarne postaci. Punktem wyjścia są literackie wzorce bohaterów podań skandynawskich, węgierskich, francuskich i polskich.W programie m.in opowieść o syrence warszawskiej, złotej kaczce, bazyliszku i kwiecie paproci.

Każe zajęcia będą składały się z trzech części:
I. warsztat teatralny – wspólne budowanie postaci
II. warsztat muzyczny – tworzenie rytmu postaci
III. warsztat plastyczny – komiks postaci

Cykl zajęć zwieńczy wspólne pisanie nowej legendy warszawskiej.

Prowadzący:
Bartosz Mazur – aktor, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie oraz kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Członek Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło. Pracował w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracował z Lubelskim Centrum Kultury i III L. O. im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Związany z Laboratorium Dramatu i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, jako Latający Animator Kultury.

Mikołaj Tabako – muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami: HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. „Misiowe piosenki” (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

Szaweł Płóciennik – student warszawskiej ASP na wydziale malarstwa, twórca powieści graficznych („Sprane Dżinsy i Sztama”, „Moja Terapia”, „Pinki”), z zamiłowania również kompozytor i wokalista w rock’n’ rollowym zespole Miood. Urodzony w 1987 roku w Warszawie. W komiksie poszukuje relacji prawdziwych bohaterów. Stworzył album wspólnie z ojcem Jarosławem, o roku 1980 na warszawskiej Woli („Sprane Dżinsy i Sztama”), narysował także komiks „Moja Terapia”, będący pamiętnikiem Sławomira Gołaszewskiego (protoplasty polskiej muzyki reggae) z czasów jego pracy w zakładzie psychiatrycznym. Najnowsza publikacja Płóciennika to autorski album „Pinki”, opowiadający o losach Krzysztofa „Pinkiego” Brandta – ostatniego hipisa i jak głoszą miejskie legendy pierwszego hipstera Warszawy.

Terminy warsztatów: 20 i 27 listopada oraz 18 grudnia godz. 12:00 i 15:00

Tematy warsztatów:
20.11 – ALIBABA
27.11 – RYCERZ TE
18.12 – LEGENDY SKANDYNAWSKIE

Miejsce: Teatr Soho, Mińska 25, bud.15 (na terenie Soho Factory)
Koszt: 15 zł (dziecko+opiekun) za pojedynczy warsztat
Zapisy: rezerwacja@studiokolo.com | 535 395 513