UKRYJ MNIE W GAŁĘZIACH DRZEW

UKRYJ MNIE W GAŁĘZIACH DRZEW

scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Maja jest za drzwiami. Już tam stoi. Za chwilę wyciągnie rękę, żeby nacisnąć dzwonek. Już zdążyła wysiąść z autobusu, który zawrócił tuż za sklepem i ruszył w powrotną drogę, tak że Maja nie miała już innego wyjścia, jak tylko zostać, zostać tutaj i szukać domu numer osiem. (…) Dochodzi dziewiąta wieczór. Jest koniec kwietnia. Maja za chwilę wyciągnie rękę i naciśnie dzwonek. Z początku nie zareaguję, zakopię się jeszcze głębiej w pościeli, będę krzyczał, żeby ktoś wreszcie otworzył drzwi. A ona będzie chodzić wokół domu, będzie zaglądać do okien, pukać w te okna, znowu dzwonić i znowu pukać. Zaraz wszystko się zacznie. Będę musiał wstać. Otworzyć drzwi. Zobaczę Maję stojącą pod drzwiami. Maja za chwilę tu będzie.

Spektakl „Ukryj mnie w gałęziach drzew” opowiada o grupce przyjaciół znajdujących azyl w starym drewnianym domu na odludziu. Nowe miejsce zamieszkania działa na gości hipnotycznie, nie pozwalając im powrócić do życia w miejskiej dżungli. Outsiderzy odwlekają wyjazd, o dzień, tydzień miesiąc, rok… Z czasem lokatorskie relacje zamieniają się w prawdziwą rodzinną więź. Wszystko się zmienia wraz z przybyciem Mai, tajemniczej dziewczyny podającej się za krewną zmarłej właścicielki domu.

Obsada: Anna Gajewska, Izabela Gwizdak, Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy), Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny), Bartosz Mazur