Jak przetrwać w trudnych czasach

cykl rozmów afirmatywnych

Jak przetrwać w trudnych czasach? Zapraszamy do Teatru Soho na nowy cykl rozmów afirmatywnych autorstwa Marty Wójcickiej i Jakuba Szczęsnego. Kryzys państwowości, kryzys demokracji, kryzys reprezentacji, kryzys twórczy, kryzys wieku średniego, kryzys zawodowy – szukamy recepty!

gość: Ignacy Karpowicz

prowadzenie: Justyna Sobolewska

23 maja 2018 

Zbliża się kolejne spotkanie z cyklu “Jak przetrwać w trudnych czasach”. Tym razem naszym gościem będzie Ignacy Karpowicz, autor powieści “Ości” od grudnia granej na scenie Teatru Soho.

Kryzys, słowo, które mocy i znaczenia tłumaczącego całą polską rzeczywistość nabrało w czasach pustych półek i dogorywania poprzedniego systemu, wraca dziś na nowo. Kryzys jest dziś większy, szerszy i pojemniejszy, bo prawie każdy aspekt naszego życia w globalnej wiosce pokazuje, że dotychczasowe formuły działania wymagają rekonfiguracji – od zarządzania organizacjami ponadnarodowymi, poprzez religie i związki sportowe, aż po wzorce osobowe i płciowe. Dojrzenie problemu pociąga jednak za sobą konieczność poszukiwania nowych rozwiązań, a w wielu wypadkach również konieczność nowego zaangażowania.

Ignacy Karpowicz „przyłapuje” swoich bohaterów w momencie podjęcia działania, przeformułowania dotychczasowego życiowego porządku po to, by spróbować spełnić się teraz, zaraz albo by okiełznać lęk. Czy losy bohaterów “Ości” pozwalają nam poznać receptę na to, jak radzić sobie w trudnych czasach? Porozmawiajmy o tym już 23 maja!

Spotkanie ma charakter kameralny, tylko dla zaproszonych gości. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres kalitadamian@gmail.com.

gość: Kinga Baranowska

prowadzenie: Jakub Szczęsny

19 kwietnia 2018 

g. 19.00

Jak przygotować się do tego, by przez dłuższy czas móc toczyć walkę naszymi własnymi ograniczeniami i wyzwaniami płynącymi z zewnątrz.Czy z tej „lekcji” będziemy mogli coś wynieść dla siebie i odnieść do naszej codzienności i rzeczywistości współczesnej Polski?Kryzys, słowo, które mocy i znaczenia tłumaczącego całą polską rzeczywistość nabrało w czasach pustych półek i dogorywania poprzedniego systemu, wraca dziś na nowo. Kryzys jest dziś większy, szerszy i pojemniejszy, bo prawie każdy aspekt naszego życia w globalnej wiosce pokazuje, że dotychczasowe formuły działania wymagają rekonfiguracji – od zarządzania organizacjami ponadnarodowymi, poprzez religie i związki sportowe, aż po wzorce osobowe i płciowe. Dojrzenie problemu pociąga jednak za sobą konieczność poszukiwania nowych rozwiązań, a w wielu wypadkach również konieczność nowego zaangażowania.

Czy receptą na kryzys może być oddanie władzy kobietom? Czy dopuszczamy do myśli to, że Polska w przyszłości będzie zarządzana przez kobiety, które zdominują sferę publiczną, polityczną i biznesową? Jaką przyszłość mogłyby zbudować w Polsce silne, mądre liderki? Zapraszamy do rozmowy o tym co zrobić, by przestał nam doskwierać kryzys.

Spotkanie ma charakter kameralny, tylko dla zaproszonych gości. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres kalitadamian@gmail.com.


gość: Barbara Nowacka

prowadzenie: Ludwika Włodek

26 marca 2018 

Czy receptą na kryzys może być oddanie władzy kobietom? Czy dopuszczamy do myśli to, że Polska w przyszłości będzie zarządzana przez kobiety, które zdominują sferę publiczną, polityczną i biznesową? Jaką przyszłość mogłyby zbudować w Polsce silne, mądre liderki? Zapraszamy do rozmowy o tym co zrobić, by przestał nam doskwierać kryzys. 

“W warunkach coraz większej niepewności i szybkich zmian współczesny biznes potrzebuje nowego modelu zarządzania. Stary, oparty na sztywnej hierarchicznej strukturze, polegał głównie na współzawodnictwie i dążeniu do indywidualnych sukcesów. Empatia, zdolności komunikacyjne, otwartość na innych i samoświadomość są kluczowymi elementami budowania pozycji lidera XXI wieku. Kobiety zarządzające firmą lub zespołem częściej i chętniej reagują na uwagi otoczenia i są skłonne do większych ustępstw. Ta otwartość i chęć współpracy jest częścią inteligencji emocjonalnej, którą panie mają zazwyczaj rozwiniętą w dużo większym zakresie niż mężczyźni. Dzięki lepiej rozwiniętej empatii kobiety na stanowiskach zarządzających potrafią też skutecznie wspierać innych w rozwoju, inspirować ich i motywować do działania.

“Christian Kurmann, Inlusive Leadership Inspirer, “Przyszłość w zarządzaniu należy do kobiet”, www.brief.pl


gość: Jacek Santorski

prowadzenie: Jakub Szczęsny

17 stycznia 2018

Kryzys, słowo, które mocy i znaczenia tłumaczącego całą polską rzeczywistość nabrało w czasach pustych półek i dogorywania poprzedniego systemu, wraca dziś na nowo. Kryzys jest dziś większy, szerszy i pojemniejszy, bo prawie każdy aspekt naszego życia w globalnej wiosce pokazuje, że dotychczasowe formuły działania wymagają rekonfiguracji – od zarządzania organizacjami ponadnarodowymi, poprzez religie i związki sportowe, aż po wzorce osobowe i płciowe. Dojrzenie problemu pociąga jednak za sobą konieczność poszukiwania nowych rozwiązań, a w wielu wypadkach również konieczność nowego zaangażowania.

 

Skip to content