O nas
TEATR SOHO to działający na terenie Soho Factory w Warszawie niezależny teatr prowadzony przez Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło. Stowarzyszenie skupia aktorów warszawskich scen, reżyserów, absolwentów Wiedzy o Teatrze i innych wydziałów nauk humanistycznych wokół idei teatru kameralnego, w którym twórcy znajdują swobodną przestrzeń pracy a widzowie przyjemność bliskiej relacji z aktorem.
TEATR SOHO działa w kontekście unikatowego miejsca, jakim jest SOHO FACTORY włączając się lub tworząc własne akcje na terenie Mińskiej 25 lub Kamionka, poza produkcjami stricte teatralnymi we własnej siedzibie. Teatr Soho rozumiany jako projekt, jest konsekwencją działań rozpoczętych jeszcze w 2005 roku w sąsiadującym do Mińskiej PZO pod nazwą Projekt Praga.
Teatr Soho to spółdzielnia czasu i doświadczenia, przestrzeni współdziałania i współodczuwania twórców i odbiorców. Widzowie staną się nie tylko uczestnikami, ale i twórcami projektów, odnajdą swoje miejsce na scenie podczas czytań, wspólnego muzykowania czy działań teatralnych. Narrację wokół sceny w Soho Factory budują napięcia tworzące się na styku teatru instytucjonalnego i offowego, przestrzeni ukrytej i kultury miejskiej, artystycznego azylu i miejsca teatralnej prezentacji.
STUDIO TEATRALNE KOŁO to artystyczna platforma skupiająca niezależnych twórców teatralnych, animatorów kultury i społecznych aktywistów stworzona przez m.in. Martę Wójcicką, Bartosza Mazura i Igora Gorzkowskiego. Działa w Warszawie od 1998 roku, a od 2010 współpracuje z Teatrem Ochoty. Z teatrem współpracują uznani aktorzy m.in. Agata Buzek, Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Anna Sroka-Hryń, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Bobrowski, Adam Ferency, Henryk Talar, Andrzej Mastalerz, Bartosz Mazur, Wiktor Korzeniewski, Przemysław Stippa, Macin Przybylski, Łukasz Lewandowski. Od marca 2011 roku STK działa w nowej siedzibie znajdującej się na terenie poprzemysłowego kompleksu kulturalno-biznesowego Soho Factory.
SOHO FACTORY awangardowa przestrzeń dla kultury i biznesu mieszcząca się na warszawskim Kamionku. Soho Factory stawia sobie za cel rozwijanie na postindustrialnej tkance dawnych hal produkcyjnych nowej artystycznej i architektonicznej jakości. Stwarza wyjątkowe warunki do pracy, z których skorzystało już wiele firm, w tym redakcja „MaleMena”, pracownia architektoniczna WWAA (twórcy polskiego pawilonu na Expo w Szanghaju), Piktogram i Galeria Leto oraz Muzeum Neonów. Soho jest także bardzo aktywne w dziedzinie kultury. Chętnie użycza swoich przestrzeni interesującym inicjatywom kulturalnym, modowym, lifestyle’owym tj. Warsaw Sumer Days, Red Bull Soundclasch, FreeForm Festival, warszawska edycja Gdynia Design Days.