Taksówka 2.3

kultowy spektakl Igora Gorzkowskiego w nowej odsłonie

Osiemnaście lat temu Igor Gorzkowski (reżyser) zainspirowany scenariuszem Willa Kerna do filmu “Chicago Cab” wymyślił dzień z życia warszawskiego taksówkarza. Wraz z aktorami Studia Teatralnego KOŁO stworzył spektakl, który stał się teatralnym hitem. Dziś świat jest już zupełnie inny. Co mogłoby się przydarzyć kierowcy w tej nowej rzeczywistości? Jakich ludzi mógłby spotkać w Wigilię 2023 roku?
Po niespełna dwóch dekadach zapraszamy na spektakl oparty na sprawdzonej strukturze, ale z nowymi bohaterami i historiami. Szybkie transformacje i błyskawiczne skoki nastrojów, obserwacja obyczajowa, umiejętność wydobycia esencji z dziesiątek typów ludzkich to największy atut tej teatralnej formuły.
Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski
Obsada: Wiktor Korzeniewski, Bartosz Mazur, Aleksandra Batko, Igor Kowalunas
Scenografia: Wiktor Korzeniewski
Kostiumy: Katarzyna Załęcka
Światło: Zofia Krystman
Garderoba: Zuza Piwowar, Zosia Rosińska
GDZIE GRAMY?
Teatr Potem-o-tem
ul. Nowolipki 2/2a, Warszawa
Pasażerowie warszawskiej taksówki to z pozoru zwykli ludzie, ale każdy z nich ma niepowtarzalne wnętrze i ciekawą historię. W Wigilię Bożego Narodzenia każdy dokądś zmierza. Szczególnie w takim mieście jak Warszawa, europejskiej stolicy pełnej pośpiechu i bogatej w szaleństwa. W lusterku kierowcy odbija się żywy obraz miasta.
W tle samotny DJ prowadzi audycję w radiu. Jego amerykańska muzyka i monolog towarzyszą kierowcy i pasażerom przez cały wieczór, gdy jadą taksówką do rodziny, przyjaciół, do kochanka, do pustego domu, gdziekolwiek…
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Skip to content