Skunks i Borsuk

 na podstawie książki Amy Timberlake w tłumaczeniu Barbary Łukomskiej

Teatr Lalek Guliwer i Teatr Soho łączą siły w premierowym spektaklu pt. „Skunks i Borsuk”.

Już 10 lutego Teatr Lalek Guliwer zaprosi na premierowy spektakl „Skunks i Borsuk” w reżyserii Igora Gorzkowskiego, który powstaje w koprodukcji z Teatrem Soho. Premiera spektaklu dla widzów i widzek od lat 5 odbędzie się na scenie Liliput, która stanie się wyjątkowym miejscem przygód dwóch tytułowych bohaterów.

Scenariusz spektaklu autorstwa Igora Gorzkowskiego został oparty na kanwie słynnej książki Amy Timberlake „Skunks i Borsuk” wydawnictwa Mamania, uznanej za „Najlepszą książkę dziecięcą 2020” wg magazynu „Kirkus Reviews”. Przedstawienie jest opowieścią o budowaniu relacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Najmłodsi widzowie przekonają się, czy współdzielenie domu przez cichego Borsuka i ekstrawertycznego Skunksa może stać się szansą na prawdziwą przyjaźń. Pozorne podobieństwo Skunksa i Borsuka nie oznacza przecież, że ich wspólne mieszkanie będzie pozbawione sporów o przyzwyczajenia i małe rytuały. A może właśnie to, co ich różni, będzie największą siłą ich relacji?

– To, co mnie urzekło w książce Amy Timberlake to ciekawa, dobrze opowiedziana historia, wyraziste postacie, świetne dialogi i jedyna w swoim rodzaju „kurza metafizyka”. Ale ponad wszystko to mądra książka. Opowieść o przyjaźni Borsuka i Skunksa pokazuje, że niekiedy trudno jest spojrzeć na świat z innej perspektywy niż własna. Ale jeżeli nam na kimś zależy to warto podjąć wysiłek zobaczenia świata jej oczami  – mówi reżyser spektaklu Igor Gorzkowski.

Na Guliwerowej scenie Liliput, za sprawą minimalistycznej, ale działającej na wyobraźnię scenografii przeniesiemy się do świata, w którym króluje zabawa z formą i przedmiotem, a rzeczywistość zaskakuje i inspiruje do kreatywnych działań.

Adaptacja tekstu i reżyseria: Igor Gorzkowski
Przekład: Barbara Łukomska
Obsada: Anna Przygoda, Wiktor Korzeniewski (gościnnie) / Georgi Angiełow, Bartosz Mazur (gościnnie) / Jakub Kowalczyk (gościnnie)
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Igor Nikiforow 

Produkcja: Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło, Teatr Lalek Guliwer

 Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

Skip to content