Czy receptą na kryzys może być oddanie władzy kobietom? Czy dopuszczamy do myśli to, że Polska w przyszłości będzie zarządzana przez kobiety, które zdominują sferę publiczną, polityczną i biznesową? Jaką przyszłość mogłyby zbudować w Polsce silne, mądre liderki? Zapraszamy do rozmowy o tym co zrobić, by przestał nam doskwierać kryzys.

Tym razem gościem cyklu “Jak przetrwać w trudnych czasach” będzie Barbara Nowacka, polityk i aktywna działaczka na rzecz kobiet. Rozmowę poprowadzi Ludwika Włodek.

Uwaga: spotkanie ma charakter kameralny, tylko dla zaproszonych gości. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres kalitadamian@gmail.com.

“W warunkach coraz większej niepewności i szybkich zmian współczesny biznes potrzebuje nowego modelu zarządzania. Stary, oparty na sztywnej hierarchicznej strukturze, polegał głównie na współzawodnictwie i dążeniu do indywidualnych sukcesów. Empatia, zdolności komunikacyjne, otwartość na innych i samoświadomość są kluczowymi elementami budowania pozycji lidera XXI wieku. Kobiety zarządzające firmą lub zespołem częściej i chętniej reagują na uwagi otoczenia i są skłonne do większych ustępstw. Ta otwartość i chęć współpracy jest częścią inteligencji emocjonalnej, którą panie mają zazwyczaj rozwiniętą w dużo większym zakresie niż mężczyźni. Dzięki lepiej rozwiniętej empatii kobiety na stanowiskach zarządzających potrafią też skutecznie wspierać innych w rozwoju, inspirować ich i motywować do działania.

“Christian Kurmann, Inlusive Leadership Inspirer, “Przyszłość w zarządzaniu należy do kobiet”, www.brief.pl

———————————

Jak przetrwać w trudnych czasach? cykl rozmów afirmatywnych

Kryzys państwowości, kryzys demokracji, kryzys reprezentacji, kryzys twórczy, kryzys wieku średniego, kryzys zawodowy. Teatr Soho prowadzi cykl rozmów afirmatywnych dotyczących szeroko pojętego kryzysu. Pierwsza rozmowa z udziałem Jacka Santorskiego i Jakuba Szczęsnego odbyła się 17 stycznia. Spotkanie poświęcone było kryzysom osobistym. Najbliższe spotkanie w dniu 26 marca odbędzie się z udziałem Barbary Nowackiej.

Kryzys, słowo, które mocy i znaczenia tłumaczącego całą polską rzeczywistość nabrało w czasach pustych półek i dogorywania poprzedniego systemu, wraca dziś na nowo. Kryzys jest dziś większy, szerszy i pojemniejszy, bo prawie każdy aspekt naszego życia w globalnej wiosce pokazuje, że dotychczasowe formuły działania wymagają rekonfiguracji – od zarządzania organizacjami ponadnarodowymi, poprzez religie i związki sportowe, aż po wzorce osobowe i płciowe. Dojrzenie problemu pociąga jednak za sobą konieczność poszukiwania nowych rozwiązań, a w wielu wypadkach również konieczność nowego zaangażowania.

Marta Wójcicka, Jakub Szczęsny (kuratorzy spotkania)

Teatr Soho

ul. Mińska 25 bud. 74

Skip to content