OZ

interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Teatr Soho zaprasza na bezpłatne warsztaty wokół powieści “Czarnoksiężnik z krainy Oz” Lymana Franka Bauma stworzone z myślą o międzypokoleniowej, twórczej współpracy młodzieży i dorosłych.

Podczas czterech spotkań, w kameralnej atmosferze pod okiem specjalistów uczestnicy poszukają swojego osobistego języka opowiadania historii oraz zbadają zależności między wymogami narracji, ruchem scenicznym oraz improwizacją słowną.
“Oz” stał się jedną z ikon amerykańskiej kultury, jego wieloznaczność otworzyła liczne interpretacje i dyskusje,których owocem są fantastyczne adaptacje i ekranizacje. “Oz” to opowieść o mechanizmach władzy, manipulacji społecznej, ale także o walce z własnymi ograniczeniami. Powieść daje wiele możliwości interpretacyjnych – zarówno muzycznych, ruchowych, inscenizacyjnych
(scenograficznych), jak i teatralnych. Warsztaty to kameralne działanie performatywne, w ramach którego młodzież powyżej 12. roku życia i osoby dorosłe wraz z prowadzącymi opowiedzą sobie historię “Czarnoksiężnika z Krainy Oz” na nowo. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość pracy ze specjalistami różnych dziedzin i wspólnie poszukają swojego, osobistego języka opowiadania historii. Finałem projektu będzie rodzaj pokazu scenicznego w formie work in progress.

Uwaga: doświadczenie aktorskie wśród uczestników nie jest wymagane!
Prowadzący: Maria Stokłosa (ruch), Łukasz Kos (reżyseria, adaptacja), Bartek Mazur (teatr, adaptacja), Jakub Szczęsny (scenografia)

Terminy warsztatów:
10.11, 11:00-18:00
17.11, 11:00 – 18:00
24.11, 11:00 – 18:00
25.11 g. 11:00-18:00

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz krótką motywację do udziału w warsztatach przyjmujemy drogą e-mailową na adres:rezerwacja@studiokolo.com do dnia 7 listopada 2018 r.

 

Skip to content