SOHO PO GODZINACH

AKCJE SĄSIEDZKIE

 

W nowym sezonie Teatr Soho – spółdzielnia czasu i doświadczeń zaprasza do niespiesznych i nieformalnych spotkań w sąsiedzkim gronie Soho Factory. W ramach cyklu „Soho po godzinach” będzie można wziąć udział w medytacjach z polską poezją, działaniach plastycznych, jesiennym gotowaniu, sąsiedzkiej wyprzedaży czy karnawałowej maskaradzie. Nowy projekt to świetna okazja do spotkania oraz wzajemnej wymiany myśli i działań.W ramach pierwszego spotkania artyści Teatru Soho zapraszają dorosłych mieszkańców Soho Factory do wypoczynku, drzemki lub medytacji przy dźwiękach najlepszych interpretacji polskiej poezji, a dzieci do wspólnego słuchania polskich bajek i opowieści.

SOHO PO GODZINCH:
vol.1 KLINIKA POEZJI czyli literacka odtrutka na jesień (30 września  g.12.00-15.00) | wstęp wolny

W ramach pierwszego spotkania artyści Teatru Soho zapraszają dorosłych mieszkańców Soho Factory do wypoczynku, drzemki lub medytacji przy dźwiękach najlepszych interpretacji polskiej poezji, a dzieci do wspólnego słuchania polskich bajek i opowieści.

vol.2 DYNIOBRANIE (28 października g.12.00-15.00) | wstęp wolny

Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty twórcze w trakcie, których najmłodsi nauczą się robić lampiony. Na przekór zwyczajom Halloween, oswoimy dyniowego potwora – postaramy się z nim zaprzyjaźnić. Dzieci, wycinając fragmenty dyni, stworzą własny lampion – opiekuna, którego będą mogły zabrać do domu i postawić w swoim pokoju. Będzie ich chronił przed coraz dłuższym jesiennym mrokiem i nocnymi strachami. Wspólnie zastanowimy się też, jak rozpoznawać emocje i jakie znamy sposoby na lęk.

vol.3. FLOHMARKT (25 listopada g. 12.00-15.00) | wstęp wolny

 Tym razem mieszkańców warszawskiej Pragi zapraszamy na Flohmarkt, popularnie nazywany u nas „garażówką”. Na jeden dzień przestrzeń Teatru Soho stanie się bazarem różności. Od parek, vintage’owych płaszczy i sukienek, przez modne dodatki, zabawki i inne przedmioty. Na naszym bazarze będzie można upolować ubraniowe perełki niedostępne w sklepach z odzieżą. Flohmarkt to podróż do przeszłości i wzorów, które dostępne były w modzie polskiej za czasów Jadwigi Grabowskiej, czy w szafach naszych babć – klasyczne i ponadczasowe kroje.

vol.4. WARTSZTATY DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH (9 grudnia g. 13.00-15.00) | wstęp 30 zł

Wianki i wieńce znane są w kulturze europejskiej od stuleci. Mają wiele zastosowań i przypisanych znaczeń, zarówno w życiu codziennym, jak i od święta. Wianki noszono na głowach, zawieszano na drzwiach, czy puszczano na wodę. Ich okrągły, regularny kształt symbolizuje czas, powtarzalność i ciągłość, zarówno w naturze jak i kulturze. To dobra wróżba, wypełniona pozytywną energią i życzliwością. Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty z cyklu „zrób to sam”. Sam zaprojektuj wianek, który ozdobi stół lub drzwi Twojego domu. 

vol.5 MASKARADA (luty)