Spektakl „Wszystko płynie” w reż. Janusza Opryńskiego wyrusza w trasę w ramach programu Teatr Polska. Przez blisko miesiąc spektakle prezentowane będą w 5 miejscowościach, których mieszkańcy na co dzień mają ograniczony dostęp do oferty teatralnej!

Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku. Występują: Eliza Borowska i Sławomir Grzymkowski. Dzięki programowi Teatr Polska spektakl zaprezentujemy w: Krasnostawskim Domu Kultury (22.09.), Fundacji Auxilium w Bochnii (25.09.), Fundacji Gotowi do Działania w Kętach (26.09), Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie (20.10) oraz w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (21.10).

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska