CZYTAMY GDZIE INDZIEJ z Mariuszem Szczygłem

wrz 1, 2023Bez kategorii0 komentarzy

Mariusz Szczygieł i Teatr Soho zapraszają na 12. edycję spaceru literackiego „Czytamy gdzie indziej” w Otwartym Jazdowie.

Tegoroczny projekt zatytułowany “Ukryta twarz miasta” opowiada o Warszawie. Tej sprzed 120 lat, i tej współczesnej. Kuratorem tegorocznej edycji czytań jest Mariusz Szczygieł, który wybrał swoje ulubione reportaże o stolicy. Ich fragmenty, w osobliwej atmosferze domków i ogrodów warszawskiego osiedla “Otwarty Jazdów” przeczytają m.in. Agata Buzek, Sławomira Łozińska, Andrzej Mastalerz i Janusz R. Nowicki.

Spacer literacki “Czytamy gdzie indziej” to kultowe stołeczne wydarzenie, podczas którego aktorzy i aktorki scen warszawskich spotykają się z publicznością w kameralnej atmosferze i wyjątkowych miejscach. W tym roku czytania będzie można usłyszeć we wnętrzach i ogrodach warszawskiego osiedla drewnianych domków fińskich “Otwarty Jazdów”. Bohaterką tegorocznej edycji “Czytamy gdzie indziej” jest Warszawa i reportaże o niej. Publiczność będzie mogła usłyszeć fragmenty 10 ulubionych reportaży o Warszawie wybranych przez tegorocznego kuratora wydarzenia – Mariusza Szczygła.

Czytania rozpoczną się równolegle o godzinie 12.00. i potrwają do godziny 16.00. Każde czytanie trwa ok. 15 minut. Publiczność może dowolnie projektować swój spacer literacki, przemieszczając się pomiędzy domkami i ogrodami osiedla domków fińskich w Otwartym Jazdowie. Na miejscu spacer koordynować będą wolontariusze Teatru Soho. O godzinie 16:00 organizatorzy zapraszają na oprowadzanie po Otwartym Jazdowie.

Na spacer literacki zapraszają: kurator projektu Mariusz Szczygieł, opiekun artystyczny Igor Gorzkowski, Teatr Soho, Otwarty Jazdów, Miasto Stołeczne Warszawa oraz oraz aktorki i aktorzy scen warszawskich.

Literatura i obsada 12. edycji „Czytamy gdzie indziej”:

Przemysław Bluszcz, Wojciech Szot „Panna doktór Sadowska”

Tomek Borkowski, Jakub Sieczko „Pogo”

Agata Buzek, Hanna Krall „Obecność”

Dorota Landowska, Ewa Winnicka „Arkademonia”

Sławomira Łozińska, Helena Kowalik „Kic”

Andrzej Mastalerz, Miron Białoszewski „Na każdym rogu ta sama truskawka. 1946-1950”

Janusz R. Nowicki, Janusz Korczak „Nędza Warszawy”

Monika Pikuła, Eliza Kącka „Strefa zgniotu”

Przemek Stippa, Magdalena Grzebałkowska „Rzeczy pierwsze”

Magda Warzecha, Małgorzata Szejnert „Na samie i na tradycji”

Wstęp bezpłatny. Nie obowiązują zapisy na wydarzenie.

Data: 17 września (niedziela)

Miejsce: Otwarty Jazdów, Warszawa

godz: 12.00-16.00

Program wydarzenia znajdziecie: FB @czytamygdzieindziej https://www.facebook.com/teatrsoho/

Projekt współfinansuje m.st.Warszawa.

Specjalne podziękowania dla Wydawnictwa Agora, Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Dowody na Istnienie, Wydawnictwa Iskry, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwa Lokator.

 

Skip to content